Noc kostelů poprvé v celé České republice a u nás v Dolních Počernicích.

Ano čtete dobře! Noc kostelů se bude 28. května 2010 konat poprvé v celé České republice a také v našem kostele Nanebevzetí Panny Marie v Dolních Počernicích.

V současné době je do této akce zapojeno více než 200 kostelů a modliteben a stále přibývají další zájemci, kteří chtějí představit své kostely a připravit v nich pro návštěvníky večerní a noční program. Noc kostelů se koná pod záštitou diecézních biskupů, předsedy Ekumenické rady církví ČR, hejtmanů krajů a primátorů a starostů jednotlivých měst.

Více informací se dozvíte na www.nockostelů.cz  nebo www.nockostelu.cz/index.php?pg=219  kde si můžete prohlédnout i náš program, který v našem kostele připravujeme. Schůzka týkající se přípravy a organizace této akce je ve středu 7.4. v 19.00 na faře. Prosíme naše farníky o zapojení se do tohoto projektu, protože bude potřeba velkého množství lidí, kteří by se postarali o hladký průběh programu (např. hlídání kostela, rozdávání propagačních materiálů). Děkujeme všem, kteří nám budou ochotni nám pomoct. Případní zájemci se mohou hlásit u M. Krňávkové (tel. 604898198) a nebo přijít 7.4. v 19:00 na faru.