BOHOSLUŽBY PRO RODINY S DĚTMI VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

Už 20 let v naší farnosti připravujeme jednou měsíčně bohoslužby pro rodiny s dětmi. Stálicí v těchto přípravách je Michaela Regálová, ke která je v nich zapojená od počátku jejich existence. V současné době se přípravná skupinka skládá z pěti členů. Je v ní zapojen Miroslav Bulla, Tereza Svatoňová, Braňo Rybánsky, Michaela Regálová a Marcela Krňávková. Rádi vás na přípravách uvítáme a těšíme se, že posílíte naše řady. Termíny příprav se dozvíte v ohláškách.

Bohoslužby pro rodiny s dětmi jsou každou třetí neděli v měsíci od 10.00.

Milé děti, tento rok  budeme s poutníkem objevovat a poznávat poutní místa v naší zemi. Vzadu v kostele máte připravené poutní průkazy, do kterých za splněný úkol dostanete razítko. V červnu pro vás  budeme mít odměnu, za razítka ve vašem průkazu.

ÚKOL PRO DĚTI NA 22.4:

Nakreslete do svého poutnického průkazu to, co přibylo na nástěnce v kostele o Velikonocích u pastýře a oveček.

ÚKOL PRO DĚTI NA 18.3:

Nakreslete do svého poutnického průkazu sv.Barboru.

POSTNÍ ÚKOL:

PRO DĚTI JSOU NA STOLKU S DARY PŘIPRAVENÉ OVEČKY S POSTNÍM ÚKOLEM. KAŽDOU POSTNÍ NEDĚLI SI DĚTI ODNESOU OVEČKU A POKUSÍ SE SPLNIT ÚKOL, KTERÝ JE NA NÍ ZE ZADNÍ STRANY NAPSANÝ. PO SPLNĚNÍ ÚKOLU DĚTI VYBARVÍ OVEČCE ZVONEČEK, VYSTŘIHNOU JÍ A PŘINESOU V OBĚTNÍM PRŮVODU. NA NÁSTĚNCE BUDE PASTÝŘ A PŘINESENÉ OVEČKY ZVĚTŠÍ JEHO STÁDO. NA KONCI POSTNÍ DOBY SPOČÍTÁME OVEČKY. O VELIKONOCÍCH NA PASTÝŘE I DĚTI ČEKÁ PŘEKVAPENÍ.

DĚTSKÁ BOHOSLUŽBY BYLA POSUNUTA NA NEDĚLI 25.2.

ÚKOL PRO DĚTI NA 25.2.:

Nakreslete do svého poutnického průkazu rybu.

ÚKOL PRO DĚTI NA 21.1:

Nakreslete do svého poutnického průkazu BETLÉM.

POZOR !!!!BOHOSLUŽBA PRO DĚTI JE POSUNUTA NA NEDĚLI 26.11.

ÚKOL PRO DĚTI NA 26.11:

Nakreslete do svého poutnického průkazu, jak byste se oblékly na svatbu.

ÚKOL PRO DĚTI NA 15.10:

Nakreslete nebo napište do svého poutnického průkazu o čem vám poutník vyprávěl. Nápověda pro toho kdo nebyl na bohoslužbě pro děti: nakresli sv. Václava a nebo napiš, kde byl zabit.

BOHOSLUŽBY PRO RODINY S DĚTMI VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

Bohoslužby pro rodiny s dětmi jsou každou třetí neděli v měsíci od 10.00.

Milé děti tento rok  se opět  podíváme do naší DopoZOO za zvířátky. Letos se z vás stanou doktoři a budete pomáhat léčit zvířátka panu primáři Havranovi . Vaším úkolem je vybrat si jedno zvířátko, které byste chtěly léčit a které se vyskytuje se  v ZOO a vybrané zvířátko si nakreslíte do zdravotního průkazu, který najdete vytištěný v kostele a nebo si jej můžete stáhnout zde zdravotni-prukaz-dopo-zoo

ÚKOL PRO DĚTI NA BOHOSLUŽBU  18.6.

Děti nezapomeňte v neděli 18.6. přinést v očkovacím průkazu namalované SRDCE. Bude závěrečné ocenění toho, jak jste své zvířátko léčily. Nezapomeňte očkovací průkazy.

Postní úkoly pro děti

Děti, na každý postní týden budou pro vás vzadu v kostele připravené malé papírové křížky. Uvnitř každého křížku máte napsaný úkol, který máte celý týden plnit, aby jste se dobře připravily na Velikonoce. Další neděli vezmete křížek s úkolem, který jste celý týden plnily a přinesete ho v obětním průvodu. Vaše křížky umístíme na Golgotu, která je umístěná na bočním oltáři po levé straně. Čím víc vás bude plnit úkoly, tím víc tam bude přibývat křížků. Nezapomeňte,křížek vystřihnout, dovnitř napsat své jméno a pokud budete chtít můžete obě vnitřní strany kříže zalepit.

ÚKOL PRO DĚTI NA BOHOSLUŽBU  23.4.- bohoslužba se o týden posunula

Děti nezapomeňte v neděli 23.4. přinést v očkovacím průkazu namalované to, z čeho pije vaše zvířátko. /pítko, miska, studánka, řeka…/

ÚKOL PRO DĚTI NA BOHOSLUŽBU  19.3.

Děti nezapomeňte v neděli 19.3. přinést v očkovacím průkazu namalované to, co by potěšilo vaše zvířátko. /pohlazení, pamlsek, procházka…./

ÚKOL PRO DĚTI NA BOHOSLUŽBU  19.2.

Děti nezapomeňte v neděli 19.2. přinést v očkovacím průkazu namalované potřeby, kterými byste umyly svoje zvířátko.

Adventní kalendář

Adventní kalendář, který najdete na stolku s dary v kostele postupně vyplňujte a vystřižený a složený ho přineste 24.12. v 15.00 na mši pro rodiny s dětmi.

ÚKOL PRO DĚTI NA BOHOSLUŽBU 18.12.

Děti do vašeho zdravotního průkazu nakreslete, čím byste ošetřily vašemu zvířátku zlomenou nohu.